Nawigacja

  • Zielona Szkoła Dzień II

    Drugi dzień naszej wycieczki był bardzo intensywny. Po pożywnym sniadaniu wyruszyliśmy do Doliny Koscieliskiej gdzie wraz z przewodnikiem weszliśmy na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego i wędrowaliśmy do Hali Ornak podziwiając piękne widoki na Tatry.

    Po powrocie do ośrodka zjedliśmy pyszny obiadek, przepakowalismy plecaki i ruszyliśmy na Termy Chocholowskie. Ilość basenów i atrakcji wodnych sprawił ze wspaniale zregenerowalismy się po górskich wędrówkach.

    Na koniec dnia czekała na nas jeszcze integracja przy ognisku z kiełbaskami. Uff😁

  • Zielona Szkoła 2023

    Pierwszy na szlaku naszej Zielonej Szkoły był Kraków.

    Zwiedzanie zaczęliśmy od Wawelu. Zamek Królewski i Katedra na Wawelu to mała lekcja historii dla naszych uczniów. Następnie udaliśmy się na Rynek Główny w Krakowie gdzie wysłuchaliśmy na żywo Hejnału z Wieży Mariackiej. Zobaczyliśmy słynne budynki jak Sukiennice czy Barbakan.Po intensywnym zwiiedzaniu dotarlismy do miejsca zakwaterowania w Poroninie i zwiedzanie okolicy z pięknym widokiem na Tatry. Na zakończenie dnia przyszedł czas na rekreację sportowa i zabawy na placu zabaw. Jutro kolejne punkty naszej wyprawy…Dolina Koscieliska i rekreacja w Termach Chochołowskich.

  • DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

    12 maja obchodzono w naszej szkole Dzień Godności Osóbz Niepełnosprawnością Intelektualną. Celem tego dnia jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności osób z tym rodzajem niepełnosprawności, pokazanie ich możliwości oraz zwrócenie uwagi na bariery edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne oraz mentalne.Osoby z niepełnosprawnością intelektualną żyją wśród nas. Często różnią się wyglądem, sposobem zachowania, wymowy, ale nie oznacza to, że są gorsze. Wręcz przeciwnie, są doskonałym przykładem na to, że nawet mając trudności, można wiele osiągnąć.

    Z okazji tego święta, uczniowie pokazali solidarność z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, zakładając ubrania bądź elementy swojego ubioru w kolorze pomarańczowym. Ponadto społeczność szkolna mogła obejrzeć wystawę prac naszej uczennicy Mai.

  • KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI-WYBÓR SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ.

    KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI-WYBÓR SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ.

    Wybór szkoły ponadpodstawowej ma ogromne znaczenie dla dalszego kształtowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Na tym etapie, młody człowiek podejmuje decyzje, które będą miały znaczący wpływ na zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności oraz przyszły rozwój kariery zawodowej.

    Uczniowie klasy ósmej stoją przed trudnym wyborem szkoły ponadpodstawowej. Czy mają wybrać liceum ogólnokształcące, technikum czy branżową szkołę I stopnia? Aby ułatwić podjęcie tej decyzji, młodzież miała okazję spotkać się z przedstawicielami szkół z terenu powiatu radomszczańskiego.

    Głównym celem podjętej inicjatywy było zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną okolicznych szkół średnich na nadchodzący rok szkolny. Ósmoklasiści z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji, które pomogły im lepiej poznać i zrozumieć różnice między poszczególnymi kierunkami kształcenia. Dodatkowo, młodzież miała możliwość bezpośredniej rozmowy z nauczycielami reprezentującymi poszczególne placówki edukacyjne. Każdy uczestnik spotkań otrzymał również ulotki, które zawierały istotne informacje dotyczące poszczególnych szkół, ich profilów edukacyjnych oraz warunków rekrutacji.

    Zorganizowane przedsięwzięcie w znacznym stopniu pomogło ósmoklasistom w wyborze szkoły odpowiadającej ich zainteresowaniom, potrzebom i aspiracjom- Łucja Przerada

     

     

  • Cyrk "Heca"

  • Obchody Dnia Ziemi

    W ramach działań uczniowie wzięli udział w akcji sprzątania Ziemi, przygotowali apel z tej okazji oraz posadzili kwiaty, które będą zdobiły wejście do szkoły.

  • Dzień Ziemi kl. I

    Z okazji Dnia Ziemi uczniowie kl. I przygotowali dla przedszkolaków inscenizację pt. "Kto ma olej w słowie?"

  • AKCJA ŻONKILE ,,ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ’’.

    Wygrać nie mogliśmy, ale chcieliśmy iść po słonecznej stronie. Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy" – mówił o podjętej wtedy walce Marek Edelman, jeden

    z przywódców powstania.

    19 kwietnia 1943 r. wybucha powstanie w getcie warszawskim. Żydowscy bojownicy z ŻOB i ŻZW

    stawili zbrojny opór oddziałom niemieckim, które przystąpiły do likwidacji warszawskiego getta.

    Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile" została zainicjonowana w 2013 roku przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ma na celu upamiętnienie ofiar powstania w getcie warszawskim oraz wyrażenie szacunku i hołdu dla walczących w nim bohaterów.

    Uczniowie na zajęciach zostali zapoznani z tragiczną sytuacją Żydów walczących o przetrwanie

    w warszawskim getcie. Poznali okoliczności, przebieg i skutki powstania oraz motywy, którymi kierowali się bojownicy i bojowniczki biorący udział w tym heroicznym zrywie.

    Powstanie w getcie warszawskim jest symbolem walki o wolność i godność każdego człowieka.

    Udział w akcji uwrażliwiał na krzywdę ludzką, ukazywał sens i wartość niesienia pomocy potrzebującym. Służył kształtowaniu wśród uczniów postaw tolerancji i empatii .

    Dziękuję młodzieży za aktywny udział w akcji-Łucja Przerada

  • "Wielkanocny Zajączek"- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

    Miło nam poinformować, że konkurs plastyczny „Wielkanocny Zajączek” został rozstrzygnięty! Na konkurs ten chętne dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne. Wszystkie zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanejw naszej szkole. Dziękujemy za udział w konkursie i zaangażowanie. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy oraz słodki upominek, a laureatom konkursu, dodatkowo nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy.Oto nasi laureaci konkursu:

    I MIEJSCE:

    1. Natalia Kajer2. Jakub Kajer3. Wiktoria Skowronek

    II MIEJSCE:

    1. Jakub Olejnik2. Lena Janiak3. Alan Gloc

    III MIEJSCE:

    1. Jakub Kowalski2. Zofia Kowalska3. Maciej Kowalski4. Lena Kapuścińska

    Udział:

    1. Oliwia Michalska2. Antoni Ciupiński3. Juliusz Chrząszcz4. Eliza Rozpędzka5. Katarzyna Wejman6. Natalia Kapuścińska

  • Turniej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

    Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.
    Na stadionie miejskim w Radomsku wystąpiły dwie drużyny naszej szkoły. W kategorii U-8 reprezentowali nas Julian Chrząszcz, Jasiu Stawowski, Paweł Cejnóg, Oskar Barański, Jakub Olejnik, Antek Ciupiński i Szymon Bogacki. W starszej kategorii U-12 wystąpili Adrian Ciupa, Kacper Kułak, Tomasz Strycharski, Janek Szymczak, Julian Ostojski, Filip Ostojski i Maciek Gryglewski.

     

     

  • Wielkanocne warsztaty plastyczne dla klas 1-3

  • Warsztaty dla uczniów klas 4-8 ze specjalistami z poradni psychologiczno-pedagogicznej w Radomsku.

     

    W miniony piątek odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów klas 4-8 ze specjalistami z poradni psychologiczno-pedagogicznej w Radomsku w temacie dokuczania, komunikacji bez przemocy i doradztwa zawodowego. Dziękujemy przybyłym gościom za zainteresowanie i ciekawe przekazanie treści naszym uczniom.

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

    Z okazji "Światowego Dnia Świadomości Autyzmu" mieliśmy okazje obejrzeć przedstawienie o niepełnosprawności pt. "Każdy inny - wszyscy równi" przygotowane przez uczniów naszej szkoły. 
    Celem tego wydarzenia było przybliżenie świata osób niepełnosprawnych, uwrażliwienie na potrzeby tych osób oraz kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych. Dziękujemy uczniom za piękne wystąpienie a paniom - Paulinie Sławińskiej-Dziegieć, Ani Sabasińskiej i Asi Wardzie za przygotowanie tej uroczystości. 
  • ZAWODOWY STREAM Z MAPĄ KARIER.

    Psycholog to osoba zajmująca się badaniem procesów psychicznych, zachowania i emocji człowieka oraz stosowaniem tej wiedzy w celu pomocy ludziom w radzeniu sobie z trudnościami życiowymi i emocjonalnymi.

    W marcowym spotkaniu online uczniowie mogli poznać zawód psychologa, który jest jednym z najbardziej popularnych kierunków studiów w Polsce. Organizatorem wydarzenia była fundacja Katalyst Education .O swojej ścieżce kariery i psychologii opowiadały zaproszone specjalistki:

    dr Oliwia Samelak – psycholożka z pasją, wykładowczyni akademicka, propagatorka terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). Od ponad 10 lat zajmuje się tematem sensu i wartości w życiu człowieka.

    Joanna Śmieja - absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu oraz California State University Stanislaus w Stanach Zjednoczonych.. Certyfikowany analityk zachowania (BCBA) i doktorantka na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. W pracy badawczej sprawdza, jak wyobraźnia wpływa na podejmowanie ryzykownych decyzji.

    Młodzież uczestnicząca w webinarium mogła dowiedzieć się m.in.

    Czym na co dzień zajmuje się psycholog/psycholożka?

    Jak wyglądała droga do pracy jako psycholog?

    Czy w pracy psychologa trzeba się dokształcać?

    Jakie są specjalizacje w obszarze psychologii?

    Czym się różni psychologia od psychoterapii?

    Jak wygląda wynagrodzenie w zawodach związanych z psychologią?

    Co jest trudne w pracy psychologa i dla kogo wykonywanie tej pracy NIE jest dobrym wyborem?

    Siódmoklasiści i ósmoklasiści dowiedzieli się, że jednym z najbardziej satysfakcjonujących aspektów pracy psychologa jest możliwość pomagania ludziom w rozwiązywaniu ich problemów

    i poprawie jakości życia. Profesja ta wymaga wiele empatii, zrozumienia, cierpliwości oraz umiejętności słuchania i komunikacji z ludźmi. Droga do zawodu psychologa wymaga wielu lat nauki, nabywania doświadczenia oraz ciągłego dokształcania i aktualizowania swojej wiedzy.

    Zorganizowane spotkanie było dla młodzieży źródłem cennych informacji na temat planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej.

    Dziękuję uczniom za udział w spotkaniu-Łucja Przerada.

  • W dniu 14 marca uczniowie kl. I przyjęci zostali w poczet czytelników szkolnej biblioteki.

    Nowa galeria W dniu 14 marca uczniowie kl. I przyjęci zostali w poczet czytelników szkolnej biblioteki. została dodana do albumu fotograficznego

    Lekcję biblioteczną przygotowała i poprowadziła p. Lidia Frydrychowska. Uczniowie poznali zasady korzystania i zachowania się w bibliotece, podpisali swoje karty biblioteczne, wysłuchali opowiadania o słoniu Dominiku oraz wykonali swoją własną książeczkę. Na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy.

  •     OGOLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ                ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM’’.

     

    Turniej jest adresowany do wszystkich młodych ludzi zainteresowanych bezpieczeństwem

    i ochroną przeciwpożarową. Przeprowadzany jest we wszystkich województwach, od szczebla lokalnego do ogólnopolskiego .

    Organizatorem OTWP jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy min. z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Strażą Pożarną. 

      W dniu 21 marca 2023 roku w sali OSP Dobryszyce odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W konkursie brali udział uczniowie : Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach (10 osób) i Szkoły Podstawowej w Bloku Dobryszyce (6 osób) .

    Uroczystego otwarcia  turnieju dokonała Pani Małgorzata Dzwonek Wójt Gminy Dobryszyce. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego.

    W pierwszym etapie konkursu uczestnicy mieli do rozwiązania test, którego zagadnienia dotyczyły wiedzy z zakresu ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W części ustnej uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania obejmujące zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną z zakresu pożarnictwa.

    Najlepsze wyniki uzyskali: Agata Szpecińska, Alicja Frydrychowska, Oskar Kwiecień.

    Agata uplasowała się na I miejscu i tym samym zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych.

    Panowie strażacy wręczyli dyplomy dla finałowej trójki uczniów, nagrodę dla zwyciężczyni i drobne upominki dla wszystkich uczestników konkursu..

    Podjęta inicjatywa pozwoliła pogłębić wiedzę młodych ludzi z zakresu bezpieczeństwa pożarowego oraz przyczyniała się do wzrostu świadomości społecznej na temat zagrożeń oraz sposobów zapobiegania im.

    Dziękujemy Pani Wójt Małgorzacie Dzwonek za aktywne włączenie się w realizację wydarzenia,

    Pani Iwonie Ciupie inspektorowi ds. gospodarki przestrzennej oraz Panom strażakom: Włodzimierzowi Gonerze, Karolowi Bąkowiczowi i Marcinowi Gozdowskiemu za pomoc w organizacji turnieju .

    Gratulujemy Alicji zdobycia II miejsca a pozostałym uczniom uzyskanych wyników-Łucja Przerada

                                                                                                                            

  • Warsztaty czekoladowe w klasach 1,2,3 i 4

     

    Klasy 1,2,3 i 4 wzięły udział w warsztatach tworzenia od podstaw własnej czekolady. Wszyscy w skupieniu przyozdobili swoje słodkości następnie zapakowali je w piękne pudełka. Z tego co nam wiadomo niektóre czekolady zostały zjedzone w drodze do domu . Oprócz pamiątkowej tabliczki uczniowie zdobyli też spory zasób wiedzy o suchym azocie. Ogromnym zainteresowaniem były doświadczenia wykonywane przez Panie zaproszone do naszej szkoły.

  • Dzień Kolorowej Skarpetki

    Dzień Kolorowej Skarpetki

    Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany jest też dniem kolorowej skarpetki. Zgodnie z tradycją tego dnia zakładamy dwie różne skarpetki, solidaryzując się tym samym z osobami z zespołem Downa.

    Dlaczego?

    Pomysłodawcy akcji tłumaczą, że w ten sposób pokazujemy, jak ważna jest różnorodność i wielobarwność. Kolorowe skarpetki mają stanowić symbol tolerancji. Jak co roku społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody tego dnia poprzez założenie dwóch różnych skarpetek. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wykonali gazetkę oraz udekorowali korytarz kolorowymi, papierowymi skarpetkami

  • Dzień bez plecaka

     

    21 marca w naszej szkole był to "Dzień bez plecaka". Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili że są BARDZO kreatywni. Były a raczej nie było plecaków w klasie 2 , były za to garnki , wiaderka, meble, walizki , torby , autka i wiele innych.

    Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy super pomysłów.

  • Pierwszy Dzień Wiosny w zerówce.

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bloku Dobryszyce
    Blok Dobryszyce
    ul. Kolejowa 24,
    97-505 Dobryszyce
  • 44 6826330

Galeria zdjęć