Nawigacja

  • Wykopaliska- w Krainie Dinozaurów 🦖 🦖 🦕 🦕

    Zachwytom nie było końca gdy okazało się, że sala przedszkolna zamieniła się w teren wykopaliska. Dzieci z grupy przedszkolnej młodszej zamieniły się w prawdziwych paleontologów, którzy przy użyciu odpowiednich narzędzi (pędzli) 🖌w piasku odszukiwali kości dinozaurów🦕, następnie układały w całość szkielet dinozaura. 

    To była niezwykła podróż do prehistorii 🦖🦖🦖

    Justyna Sztandera 

    Kamila Janosik 

     

  • Sensoplastyka- W Krainie Dinozaurów🦕🦖🦕🦖

    Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. 

    Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością ale też kryją wiele tajemnic. Dlatego w minionym tygodniu cofnęliśmy się do czasów, kiedy na świecie jeszcze żyły dinozaury. Podczas ogladania filmów edukacyjnych poznaliśmy występujące gatunki, omawialiśmy ich wygląd i wielkość. 

    Z tej okazji zorganizowaliśmy w maluszkach zajęcia Sensoplastyka niczym z 🦕🦕Parku Jurajskiego.  🦕 🦕

    Justyna Sztandera

    Kamila Janosik

  • 10 kwietnia w ZSP w Dobryszycach odbył się XII Gminny Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją".

    10 kwietnia w ZSP w Dobryszycach odbył się XII Gminny Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją".
    Spośród 31 uczestników konkursu, naszą szkołę reprezentowali:
    ❇️Uczniowie klasy 0
    〰️Alan Barański,
    〰️Nadia Kowalska,
    〰️Pola Kierozalska
    〰️Szymon Bogacki,
    〰️Natalia Kapuścińska,
    〰️Luiza Bińczyk
    ❇️ uczniowie klasy I
    〰️Oskar Barański,
    〰️ Amelia Ciupa
    〰️Kornelia Stolarska
    ❇️ uczniowie klasy II
    〰️Juliusz Chrząszcz ,
    〰️Lena Kapuścińska,
    〰️Natalia Kajer


    🎉Mistrzem Recytacji 2024 został uczeń naszej szkoły - JULIUSZ CHRZĄSZCZ z klasy II🎉

    👏 Pierwsze miejsce zajęły ex aequo także uczennice klasy II: 👏NATALIA KAJER i 👏LENA KAPUŚCIŃSKA

    Trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy I 👏KORNELIA STOLARSKA i 👏OSKAR BARAŃSKI

    Wyróżnienia: 👏LUIZA BIŃCZYK z klasy 0 👏ALAN BARAŃSKI z klasy 0 👏POLA KIEROZALSKA z klasy  0

    Gratulujemy serdecznie wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie👏
    To duża odwaga zaprezentować utwór przed jury oraz publicznością dwóch szkół.
    Brawo! 👏👏👏
    A. Piotrowska

  • Szkolny teatr u przedszkolaków.

    Szkolny teatr u przedszkolaków. Uczniowie klasy 4. postanowili poznać tajemnice teatru od kuchni i zorganizowali inscenizację baśni o Kopciuszku. Na widowni zasiadły przedszkolaki, które podziwiały talent aktorski starszych kolegów i koleżanek. W przedstawieniu nie zabrakło odpowiednich strojów, rekwizytów, podkładu muzycznego i co najważniejsze - prawdziwych emocji. Wystawienie spektaklu pozwoliło lepiej poznać jedną z najpopularniejszych baśni świata, a także zrozumieć przysłowie, że nie szata zdobi człowieka.

  • Zdobyliśmy Łódź po raz kolejny!

     

    Młodzież naszej szkoły to nie tylko świetni uczniowie w salach lekcyjnych, doskonali recytatorzy, sportowcy ale także wspaniali podróżnicy i turyści. Tym razem spenetrowali kolejne nieznane wcześniej zakątki miasta wojewódzkiego – Łodzi.

    Spacer popularną „Pietryną” czyli reprezentatywną ulicą Piotrkowską, odwiedzenie ławeczki znakomitego poety Juliana Tuwima, Plac Wolności z pomnikiem Tadeusza Kościuszki – to wszystko wraz z ciekawostkami historycznymi poznali uczniowie w drodze do parku trampolin „Saltos”.

    W „Saltosie” odbyli intensywną lekcję wychowania fizycznego na trampolinach, równoważniach i przyrządach gimnastycznych.

    Po zajęciach wf udali się na kolejną lekcję historii do Manufaktury – obecnie centrum rozrywki, kultury i sztuki a dawniej kompleksu fabryk Izraela Poznańskiego. Tam w Experymentarium czekała na nich jeszcze jedna atrakcja Arena Laser Games – element rywalizacji, dobrej zabawy i poznawania nowoczesnych technologii.

    Droga powrotna ulicami Jaracza , Narutowicza i Kilińskiego na piękny dworzec Łódź Fabryczna odbyła się z przystankiem na „lodowe” przyjemności. A na koniec podróż powrotna pociągiem gdzie nasi mali turyści uczyli się korzystać i odpowiednio zachowywać się w  komunikacji publicznej.

    „Kiero” wyjazdu dziękuję opiekunom wyjazdu Agnieszce Piotrowskiej, Justynie Sztanderze i Markowi Jasińskiemu za sprawną organizację i fachową opiekę.

    A już niedługo kolejne „atrakcje” i upragniony maj i nasza Zielona Szkoła!

     

  • Uczniowie klasy 2 ukończyli II moduł "Bądź dobry dla zwierząt" w Międzynarodowym Projekcie "Czytam z klasą lekturki spod chmurki'👍

    Uczniowie klasy 2 ukończyli II moduł "Bądź dobry dla zwierząt" w Międzynarodowym Projekcie "Czytam z klasą lekturki spod chmurki'👍 Drugą lekturą był "Doktor Dolittle i jego przyjaciele". Zadania, które wykonaliśmy to: uzupełniliśmy Lekturniki, wybraliśmy się do Teatru Nowego w Łodzi na spektakl o Doktorze Dolittle, obchodziliśmy Światowy Dzień Głośnego Czytania 📖 zorganizowaliśmy konkurs recytatorski, braliśmy udział w zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt oraz byliśmy w schronisku w Radomsku 🐕😼Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy " Lekturę w pudełku po butach"🤩 oraz projektowaliśmy obrożę dla psa Jipa 🐕.

    Agnieszka Piotrowska

  • ALICJA I MIEJSCE NA PODIUM ! GMINNY ETAP KONKURSU POŻARNICZEGO.

     

    Ogólnopolski Turniej Wiedz Pożarniczej to doskonała okazja do kształtowania pozytywnych postaw i zdrowej rywalizacji wśród uczniów. Jest także istotnym wydarzeniem edukacyjnym, które skutecznie przyczynia się do promocji bezpieczeństwa i świadomości pożarowej wśród młodzieży naszej społeczności.

    W dniu 26 marca 2024 roku miały miejsce eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP) w Dobryszycach.

    W turnieju wzięli udział uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach oraz Szkoły Podstawowej w Bloku Dobryszyce.

    Celem tego wydarzenia jest nie tylko promowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ale również rozwijanie umiejętności ratowniczych i ekologicznych wśród młodzieży.

    Zmagania konkursowe odbyły się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej.

    Uczestników turnieju powitała wójt gminy Dobryszyce Małgorzata Dzwonek, życząc młodzieży jak najlepszych wyników i zapału do zgłębiania wiedzy pożarniczej, która może stać się fundamentem dla przyszłej służby w straży pożarnej. Współorganizatorami konkursu byli strażacy z OSP Dobryszyce: Włodzimierz Gonera, Marcin Gozdowski, Arkadiusz Kaczka

    i Paweł Gonera.

    Młodzież została zapoznana z regulaminem konkursu oraz sposobem punktacji.

    Rywalizacja składała się z dwóch etapów: części pisemnej i ustnej. W teście wiedzy uczestnicy musieli wykazać się m.in. znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania w sytuacji zagrożenia pożarem oraz podstawowej wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa. Po zakończeniu pierwszego etapu uczniowie

    z najlepszymi wynikami przystąpili do części ustnej. Po wysłuchaniu odpowiedzi uczniów przez komisję, przewodniczący prezes OSP Dobryszyce Włodzimierz Gonera przedstawił wyniki eliminacji: I miejsce zdobyła Alicja Frydrychowska (SP Blok Dobryszyce), II miejsce Agata Szpecińska (ZSP Dobryszyce) i III miejsce Mateusz Kucharski (ZSP Dobryszyce).

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali symboliczne upominki, a zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Urząd Gminy

    w Dobryszycach. Do kolejnego, powiatowego etapu konkursu zakwalifikowała się Alicja Frydrychowska, która będzie reprezentowała gminę Dobryszyce na etapie powiatowym. Wszystkim uczniom gratulujemy doskonałych wyników, a Alicji życzymy sukcesów na dalszych etapach konkursu.

    Organizację konkursu koordynowała-Łucja Przerada

  • Klasa II - wycieczka do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Płoszowie

    Przygotowując się do obchodów Dnia Ziemi,☘️🌍🌿 uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Płoszowie. Spacerując po nowoczesnej ścieżce dydaktycznej 🌱 dowiedzieli się, jak należy właściwie postępować z odpadami, do których pojemników je wrzucać, co zrobić z odpadami,, trudnymi" (baterie), co to jest"kwaśny deszcz" i wiele innych ciekawych rzeczy. Przeczytali, jak długo rozkładają się różne śmieci, pozostawione przez człowieka np. w lesie 🌲🌳 Zagrali w gry, sprawdzające wcześniej zdobytą wiedzę. Pod koniec wycieczki przewodnik pokazał dzieciom, jak funkcjonuje linia sortownicza. To była bardzo ciekawa, edukacyjna wycieczka. Dziękujemy tacie Leny, p. Tomaszowi Kapuścińskiemu za pomoc w realizacji wyjazdu💚💚💚

  • Wycieczka do Agroskałki koło Olsztyna

    W dniu 26 marca odbyła się wycieczka do Agroskałki koło Olsztyna w której wzięli udział przedszkolaki z oddziału starszego, klasa 1 i klasa 3. Na miejscu czekał na Nas słodki poczęstunek oraz wiele atrakcji. Dzieci miały możliwość bliskiego kontaktu przyrodą poprzez zwiedzanie Zwierzyńca pod Skałką, w który zamieszkują zwierzęta takie jak: lamy, konagury, króliki, kozy, kaczki i pawie. Kolejną atrakcją były Wielkanocne warsztaty zajęciowe, w których uczestnicy mieli możliwość zrobienia baranka wielkanocnego. Również zwiedziliśmy Skansen Wsi Jurajskiej. Na koniec czekał na nas ciepły posiłek.

  • W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne🐣🐣🐣

  • 🦋🦋Światowy Dzień Świadomości Autyzmu🦋🦋

    Dnia 3 kwietnia w młodszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzieci zapoznane zostały z bajką edukacyjną 🦋„Jaś i niebieskie motyle”🦋 , która wyzwoliła wobec głównej postaci wiele pokładów sympatii. Wszyscy chętne tworzyli prace plastyczne nawiązujące do tego tematu.

  • PAMIĘTAMY O POLAKACH RATUJĄCYCH ŻYDÓW.

    Jeśli człowiek niszczy jedno życie, to jest tak, jak gdyby zniszczył cały świat.

    A jeśli człowiek ratuje jedno życie, to jest tak, jak gdyby uratował cały świat”.

    24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków, którzy ratowali Żydów podczas okupacji niemieckiej. To szczególne święto skłania do refleksji nad tragicznymi wydarzeniami II wojny światowej i oddaje hołd tym, którzy z narażeniem życia nieśli pomoc prześladowanym Żydom.

    W dniu 24 marca 1944 roku Niemcy zamordowali Józefa i Wiktorię Ulmów, ich dzieci oraz Żydów, których ukrywali w Markowej na Podkarpaciu. Ich historia stała się symbolem heroicznej postawy i bezgranicznego poświęcenia Polaków, którzy w nieludzkich czasach potrafili kierować się odwagą i współczuciem.

    Uczniowie naszej szkoły zorganizowali szereg działań upamiętniających osoby ratujące Żydów podczas II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem rodziny Ulmów.

    Lapbooki, prezentacje, gazetki przygotowane przez uczniów ilustrowały działania Polaków udzielających schronienia Żydom, stanowiąc cenne źródło wiedzy dla młodych ludzi. Pozwalają one lepiej zrozumieć kontekst tamtych wydarzeń oraz znaczenie wartości takich jak empatia, tolerancja i solidarność.

    To ważne, by pamięć o bohaterskich czynach Polaków, którzy pomagali Żydom, pozostała żywa i aktualna. Podjęte inicjatywy kształtują postawy młodych ludzi, ucząc ich szacunku dla życia i drugiego człowieka. Pokazują, że nawet w najtrudniejszych czasach można kierować się wartościami takimi jak odwaga, dobroć i bezinteresowność.

    Dziękujemy uczniom za aktywny udział w wydarzeniu-Łucja Przerada.

  • EDUKACJA FINANSOWA

     

     

    ,,VIII edycja Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości miała na celu m.in.

    podnoszenie poziomu wiedzy ekonomicznej społeczeństwa a także wzmacnianie potencjału i efektywności działań edukacyjnych w tym zakresie.’’

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskich lekcjach online o tematyce ekonomicznej zorganizowanych w ramach Europejskiego Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości. Wydarzenie to zostało przygotowane przez Warszawski Instytut Bankowości i Giełdę Papierów Wartościowych, a zajęcia prowadzili przedstawiciele instytucji finansowych oraz środowiska akademickiego. W trakcie wirtualnych spotkań uczniowie zdobyli cenne informacje na temat posiadania rachunku bankowego oraz nowoczesnych funkcji aplikacji bankowych.

    Ponadto, zdobyli wiedzę o produktach, które zyskały popularność na rynku w ostatnich latach oraz

    o tym, w jaki sposób zmieniły one nasze sposoby korzystania z usług bankowych.

    Prelegenci omówili także nowe formy płatności, które przyspieszają transakcje i zwiększają wygodę korzystania z usług finansowych. Podczas lekcji online młodzi ludzie poznali proces tworzenia historii kredytowej oraz etapy budowania wiarygodności finansowej.

    Uczniowie dowiedzieli się, jak istotne jest odpowiednie dysponowanie pieniędzmi już od najmłodszych lat.

    Udział w przedsięwzięciu pozwolił młodzieży uzyskać wiele cennych wiadomości, które przyczynią się do podejmowania świadomych decyzji w zakresie zarządzania środkami finansowymi.

    Koordynatorką udział uczniów w wydarzeniu była Łucja Przerada.

  • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 💦 w maluszkach 💦

    „Dziś w przedszkolu mamy modę, dzieci oszczędzają wodę. 💧💧💧Wszyscy zawsze pamiętają : krany mocno zakręcają, aby woda nie kapała, i do zlewu uciekała„.

    25 marca w maluszkach odbył się Dzień Wody. Tego dnia  wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy również połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą, mianowicie POMPONY W AKCJI czyli jak przedszkolak ćwiczy motorykę małą.  

    Justyna Sztandera

     

  • Maluszki świętują Pierwszy Dzień Wiosny🌷🌷🌷🌷

    🌸Wiosna🌸 to jedna z najpiękniejszych pór roku, dlatego też Pierwszy Dzień Wiosny jest zawsze radośnie 🤗witany przez wszystkie dzieci.👬👫

    Justyna Sztandera
    Kamila Janosik

  • Wiosna - Ach to Ty!!!🌺☘️🌿🌼

    Wiosna - Ach to Ty!!!🌺☘️🌿🌼Pierwszy dzień wiosny 🌞klasa II spędziła bardzo pracowicie!!! Od samego rana uczniowie pomagali mamom z Rady Rodziców w sprzedaży pysznych hot-dogów 🌭, kolorowych 🧁 muffinek oraz soku jabłkowego 🥤. Następnie zagrali w grę terenową "W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka"🐰 Koperty z zadaniami ukryte były na terenie całej szkoły! Udało się! Zajączek Gigi jest już w świątecznym koszyczku🐰! Na koniec założyliśmy kącik przyrodniczy i posialiśmy pierwsze roślinki🍀🌱. Uff, Wiosna, wiosenka.... W imieniu całej społeczności szkolnej bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom z klasy II za przygotowanie smakołyków 🧁🍨 na wiosenny kiermasz, a w szczególności p. Jolancie Olejnik, p. Agnieszce Cejnóg oraz p. Magdalenie Kowalskiej 🥰.

  • Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny na sportowo

    Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia. Jak co roku uczniowie naszej szkoły pokazali, że to szczególne święto można spędzić na sportowo. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami podczas zmagań sportowych. Uczniowie z  klas IV-VIII rywalizowali w torze przeszkód, turnieju piłki nożej oraz mecz piłki siatkowej Uczniowie - Nauczyciele+ Rodzice. Odbył się również konkurs na plakat wiosenny. Walka była bardzo zacięta i emocjonująca. Po pasjonujących rozgrywkach i konkursach uczestnisty otrzymali dyplomy oraz wiosenną galaretkę.

  • Światowy Dzień Zespołu Downa

    21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa, czy dzień skarpetki nie do pary.

    Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do obecności dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów u osób z zespołem Downa (trisomia 21). W tym dniu nasza szkoła solidaryzowała się z osobami dotkniętymi tą wadą genetyczną poprzez założenie skarpetki nie do pary. Jest to rozpoznawalny na całym świecie znak wsparcia, akceptacji i aprobaty dla dotkniętych tą chorobą osób oraz ich rodzin.

  • WITAJCIE W SPA🤗

    Dzień Kobiet dziewczynki z klasy II oraz z oddziału przedszkolnego młodszego spędziły w SPA🤭. Specjalnie na tę okazję zorganizowany był kącik kolorowej fryzury👩, p. Iga - mama Juliusza, wcieliła się w rolę manikiurzystki 💅, były maseczki z ogórka🥒, możliwość wykonania "profesjonalnego" makijażu, dużo odpoczynku w "strefie relaksu"🏝️ oraz babskie pogaduchy. W tym czasie chłopcy przygotowywali owocowe "przekąski", 🍐🍊 oraz pyszne, zdrowe koktajle🥤(wedle życzenia dziewczynek). Chłopcom pomagał p. Tomasz - tata Juliusza. Kuba z Juliuszem z klasy II obsługiwali również kącik 🕸️ tatuażu 🕷️🦕🦖. To był niesamowity dzień! Uśmiechnięte buzie dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie🤗. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości🥰

    Justyna Sztandera
    Agnieszka Piotrowska
    Kamila Janosik
    Lucyna Tasak

  • 6 marca w klasie II odbył się konkurs recytatorski "Śmieszne wierszyki".

    6 marca w klasie II odbył się klasowy konkurs recytatorski "Śmieszne wierszyki" (eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego). Zwycięzcami zostali: Juliusz Chrząszcz Lena Kapuścińska Natalia Kajer Ponadto wyróżnia otrzymali: Zofia Frydrychowska Katarzyna Wejman Lena Tasak Antoni Ciupiński Zwycięzcy będą nas reprezentować 10 kwietnia na XII Gminnym Konkursie Recytatorskim "Spotkanie z poezją" w ZSP w Dobryszycach. Trzymamy kciuki ✊👍

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bloku Dobryszyce
    Blok Dobryszyce
    ul. Kolejowa 24,
    97-505 Dobryszyce
  • 44 6826330

Galeria zdjęć