Nawigacja

  • Światowy Dzień Zespołu Downa

    21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa, czy dzień skarpetki nie do pary.

    Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do obecności dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów u osób z zespołem Downa (trisomia 21). W tym dniu nasza szkoła solidaryzowała się z osobami dotkniętymi tą wadą genetyczną poprzez założenie skarpetki nie do pary. Jest to rozpoznawalny na całym świecie znak wsparcia, akceptacji i aprobaty dla dotkniętych tą chorobą osób oraz ich rodzin.

  • WITAJCIE W SPA🤗

    Dzień Kobiet dziewczynki z klasy II oraz z oddziału przedszkolnego młodszego spędziły w SPA🤭. Specjalnie na tę okazję zorganizowany był kącik kolorowej fryzury👩, p. Iga - mama Juliusza, wcieliła się w rolę manikiurzystki 💅, były maseczki z ogórka🥒, możliwość wykonania "profesjonalnego" makijażu, dużo odpoczynku w "strefie relaksu"🏝️ oraz babskie pogaduchy. W tym czasie chłopcy przygotowywali owocowe "przekąski", 🍐🍊 oraz pyszne, zdrowe koktajle🥤(wedle życzenia dziewczynek). Chłopcom pomagał p. Tomasz - tata Juliusza. Kuba z Juliuszem z klasy II obsługiwali również kącik 🕸️ tatuażu 🕷️🦕🦖. To był niesamowity dzień! Uśmiechnięte buzie dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie🤗. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości🥰

    Justyna Sztandera
    Agnieszka Piotrowska
    Kamila Janosik
    Lucyna Tasak

  • 6 marca w klasie II odbył się konkurs recytatorski "Śmieszne wierszyki".

    6 marca w klasie II odbył się klasowy konkurs recytatorski "Śmieszne wierszyki" (eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego). Zwycięzcami zostali: Juliusz Chrząszcz Lena Kapuścińska Natalia Kajer Ponadto wyróżnia otrzymali: Zofia Frydrychowska Katarzyna Wejman Lena Tasak Antoni Ciupiński Zwycięzcy będą nas reprezentować 10 kwietnia na XII Gminnym Konkursie Recytatorskim "Spotkanie z poezją" w ZSP w Dobryszycach. Trzymamy kciuki ✊👍

  • Co jest ważne dla zdrowia.

    Co zrobić, żeby nie zachorować?🤔 Na to pytanie odpowiedzi szukali uczniowie klasy II. W dniach od 4 do 8 marca zorganizowali TYDZIEŃ zdrowego odżywiania. Każdego dnia ustalali menu na drugie śniadanie, składające się z warzyw i owoców. Robili pastę jajeczną, pastę z twarożku i łuskanych pestek słonecznika oraz pyszną "bombę witaminową". Wykonali również gazetkę tematyczną, która oprócz zdrowego odżywiania zachęca do uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły zawsze będą dbać o zdrowy styl życia, a na ich talerzach będzie smacznie, zdrowo i kolorowo!

  • Dzień Otwarty Szkoły

  • Spotkanie z Lechem Dyblikiem

    5 marca uczniowie klas 6,7,8 skorzystali z zaproszenia Pani pedagog z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Dobryszycach i wzięli udział w spotkaniu z Panem Lechem Dyblikiem. Celem spotkania było przeciwdziałanie uzależnieniem. Aktor podczas spotkania opowiadał o swoim życiu, chorobie z jaką się borykał a także marzeniach i karierze. Lech Dyblik to absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Aktor grające w wielu filmach i spektakl ach teatralnych. Całe spotkanie urozmaicone było piosenkami jakie Lech Dyblik śpiewał w języku polskim i rosyjskim.

  • Mobilne planetarium

     

    We wtorek 6 marca uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, galaktyki, Układ Słoneczny. Pokaz, dla każdej z grup osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.

  • PAMIĘTAMY O ŻOŁNIERZACH NIEZŁOMNYCH

    ,,…Hołd Wam z serca składamy, o Niezłomni Żołnierze, za ofiarę z życia złożoną,

    Wasz wysiłek i męstwo, ostateczne zwycięstwo, Polskę wolną znów przywróconą…”

    Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ramach przygotowanego występu recytowali wiersze ukazujące dramatyczne losy uczestników zbrojnego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Wybrzmiały słowa czci dla bohaterów tamtych dni, którzy żyją w naszych sercach i pamięci. Istotnym elementem przedsięwzięcia była prelekcja przeprowadzona przez Pana Sebastiana Wojtasia, koordynatora konkursu ,,Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej". Zaproszony gość opowiedział o uczestnikach ruchu partyzanckiego, określanych jako ,,żołnierze wyklęci", ,,żołnierze drugiej konspiracji" lub ,,żołnierze niezłomni". Przedstawione zostały geneza powstania i funkcjonowanie antykomunistycznego podziemia w Polsce po II wojnie światowej .

    Szczególną uwagę poświęcono na omówienie historii życia i dokonań rtm. Witolda Pileckiego oraz Stanisława Sojczyńskiego ps. ,,Warszyc'’. Ich heroiczne czyny i nieugięta postawa wobec represji były wyrazem głębokiego poczucia obowiązku i miłości do Ojczyzny. Zaznaczono również, że niezłomni bohaterowie często ponosili najwyższą cenę – utratę zdrowia i życia w imię walki o wolność i suwerenność Polski. Zorganizowane wydarzenie upamiętniło Żołnierzy Wyklętych i stanowiło dla uczniów cenne doświadczenie edukacyjne oraz chwile refleksji nad wartościami takimi, jak patriotyzm, wolność, odwaga i poświęcenie.

    Dziękujemy Panu Sebastianowi Wojtasiowi za interesujący i pouczający wykład,

    a młodzieży za aktywny udział w przedsięwzięciu-Łucja Przerada i Paulina Grzesiak.

     

  • ŚWIATOWY DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA- klasa II

    "Światowy Dzień Głośnego Czytania"📖 22 lutego klasa II obchodziła Światowy Dzień Głośnego Czytania. Do wspólnego czytania zaproszona została Pani Dyrektor, Pani Dorota Kwaśniewska z Gminnej Biblioteki w Dobryszycach oraz Pani Lidia ze szkolnej biblioteki, które przedstawiły najciekawsze fragmenty  książki pt.: "Nela na Kole Podbiegunowym". Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Na koniec wszyscy mogli  spróbować przysmaku reniferów, którym jest zielony mech😉. Mniam🤗.Piękne, głośne czytanie bardzo spodobało się uczniom. Za rok spotkamy się znów na wspólnej czytelniczej uczcie👍.

  • Dzień Pingwina w maluszkach.

    "Mały pingwin czarno-biały nóżką tupie raz po raz...". Dzieci z grupy młodszej wybrały się dzisiaj na wycieczkę do dalekiej Antarktydy. Tam Przedszkolaki poznały zwyczaje i ciekawostki dotyczace życia pingwinów. Dzieci chętnie wzięły udział w pingwinkowych zabawach matematycznych, labiryncie podłogowym oraz wspólnych tańcach. 🙂🐧🐧🙂

    Justyna Sztandera

  • "Bezpieczne relacje w sieci".

    14 lutego uczniowie klasy II wzięli udział w webinarium pt.: " Bezpieczne relacje w sieci". Na zajęciach dowiedzieli się: Co to znaczy być bezpiecznym w sieci? Jak bezpiecznie korzystać z internetu? W jaki sposób chronić się przed zagrożeniami w internecie. Wszyscy otrzymali kartę pracy, z zadaniem do wykonania w domu.

  • Projekt "PODAJ DALEJ DOBRO" maluszki i klasa II.

    Dnia 14.02.2024r. pzredszkolaki z grupy młodszej wraz z kolegami i koleżankami z klasy II z chęcią wzięły udział w Projekcie "Podaj dalej dobro". Głownym zadaniem projektu było wyjście dzieci w Walentynki na spacer i rozdanie spotkanym osobom podczas spaceru: balon z sercem, ciasteczko, uśmiech oraz miłe słowo. Jak również hasło przewodnie projektu "Podaj dalej dobro".
    Projekt miał na celu- rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci, rozwijanie empatii i uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi, integrowanie z środowiskiem lokalnym i społecznym oraz integracje rówieśniczą.
    To był dzień niesamowitych wrażeń.
     

    Kamila Janosik
    Justyna Sztandera
    Agnieszka Piotrowska

  • 💃🕺Dyskoteka 💓💞WALENTYNKOWA 💓💞w maluszkach 😍😍😍

    W Dzień Zakochanych w maluszkach odbył się wspaniały Bal Walentynkowy. Tego dnia  było bardzo czerwono, a to za sprawą przedszkolaków ubranych w ten charakterystyczny dla Walentynek kolor,  a także wystroju przedszkola, w którym dominowały czerwone serca i kolor czerwony.

    Organizacja Balu Walentynkowego, oprócz wspólnej zabawy, miała na celu również kultywowanie tradycji walentynkowej, zachęcenia dzieci do okazywania uczuć swoim bliskim i kolegom.

    Justyna Sztandera

    Kamila Janosik

  • ❤️Walentynkowy lapbook w wykonaniu uczniów klasy II.

  • Maluszki 👭🧑‍🤝‍🧑przygotowują się do Walentynek ❤️❤️❤️

  • Zajęcia sensoryczno-plastyczne w maluszkach.

    Muzyka  wpływa na nasz nastrój , pobudza naszą wyobraźnię , wywołuje  skojarzenia.
    Czy zawsze musi być wyrażona  w postaci starannie zanotowanych nut?
    Otóż nie - dzisiaj malowaliśmy paluszkami oraz dłońmi do muzyki "Zima - Vivaldiego"   - prowadziliśmy palce po farbach, stukaliśmy w stół dłońmi, malowaliśmy zimę, śnieżynki oraz inne dowolne pomysły.
    To była świetna zabawa :)

    Justyna Sztandera

    Kamila Janosik

  • POWSTAŃCZE BIOGRAMY-AURELIUSZ DEMBIŃSKI.

    ,,W czasie okupacji niemieckiej podjęta wówczas walka była podyktowana miłością do Polski, ale także do wartości obiektywnych, jaką jest wolność. Natomiast dziś, gdy Polska jest krajem wolnym, patriotyzm oznacza szacunek do języka ojczystego i kraju, w którym żyjemy, oznacza podtrzymywanie tradycji, dbanie o pamięć historyczną, ale także oznacza codzienną pracę i troskę

    o najbliższych.’’(A.Dembiński).

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej

    w Białymstoku i kampanii BohaterON – włącz historię pt. „Ocal bombkę z Memmingen”. Tytułowa bombka to ozdoba choinkowa, która została wykonana w niemieckim stalagu przez 16-letniego wówczas Aureliusza i jego towarzyszy.

    Uczniowie na lekcjach zostali zapoznali się z życiem i działalnością Aureliusza Zenona Dembińskiego, ps. „Zagłoba”, uczestnika Powstania Warszawskiego. Istotnym elementem zajęć było słuchowisko rozgrywające się w wigilię Bożego Narodzenia 1944 roku w obozie jenieckim Stalag VII B Memmingen, do którego Dembiński trafił po upadku powstania.

    Na podstawie przygotowanych materiałów młodzież wymieniała najważniejsze fakty z życia Dembińskiego i opowiadała o emocjach towarzyszących bohaterom opowieści.

    Finałem przedsięwzięcia było wykonanie przez uczniów papierowej bombki wzorowanej na tej, którą bohater słuchowiska wykonał w obozie jenieckim. Uczniowie podjęli się tego zadania, starając się odzwierciedlić nie tylko samą formę bombki, lecz także jej symbolikę

    i historię związaną z tym wydarzeniem.

    Życiorys Aureliusza Dembińskiego stanowi przejaw siły ludzkiego charakteru oraz zdolności do pokonywania trudności.

    Dziękuję młodzieży za aktywny udział w akcji -Łucja Przerada.

     

  • Dzień babci i dziadka w klasie II - 25 stycznia.

    Wszystkim babciom i dziadziusiom życzymy cudownych chwil🎉,
    dużo zdrówka💕 i oczywiście zapraszamy do nas częściej 🤗.

  • "Wesoły klaun" w maluszkach- praca plastyczna.

    Praca zespołowa to podstawa!!!

    Justyna Sztandera

  • Zimowe szaleństwo maluszków.

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bloku Dobryszyce
    Blok Dobryszyce
    ul. Kolejowa 24,
    97-505 Dobryszyce
  • 44 6826330

Galeria zdjęć