Nawigacja

  • Zabawy przedszkolaków na śniegu.

    Spadł pierwszy śnieg, dlatego przedszkolaki wyszły na ogród przedszkolny aby nacieszyć się pierwszym zimowym puchem.

  • Jesienne zawody sportowe.

    22 listopada dzieci z zerówki oraz uczniowie kl. I uczestniczyli w zabawach sportowych przygotowanych przez pana Mateusza Makowskiego. Zawodnikom podzielonym na cztery grupy: cytrynki, ogórki, papryki i śliweczki dopingowali koledzy i koleżanki ze starszych klas. Wszyscy uczestnicy bawili się wesoło.
    Radości było co niemiara.

    Agnieszka Piotrowska
    Justyna Sztandera

  • Dzień Jeża w oddziałach przedszkolnych.

    Celem świętowania tego dnia było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci oglądały film edukacyjny „ Czy wiesz, że jeż”, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach ruchowych:„Na dywanie siedzi jeż”, „Jeżyk”, układały w grupach „Jeżowe puzzle”, „karmiły jeże”. Nasze przedszkolaki wykonały również prace plastyczne, które ozdobiły ich salę. Uwieńczeniem aktywnego udziału w zabawach było wręczenie dzieciom dyplomów.
    Ten dzień przyniósł dzieciakom wiele radości.

    Justyna Sztandera

  • SKRZYNKA ŻYCZLIWOŚCI

  • „Weź ze sobą miłe słowo i podaj dalej”

     

         Celem tej akcji było przekazanie odrobiny wzajemnej sympatii i życzliwości oraz wywołanie uśmiechu na ustach uczniów. W różnych miejscach szkoły porozwieszane zostały plakaty, do których dołączone były tekściki i komplementy, które uczniowie mogli osobiście oderwać i przekazać innej osobie. Przypominamy, że życzliwość, uprzejmość, dobro, przyjaźń to cenne wartości w kontaktach
    z innymi i nie powinniśmy o tym zapominać na co dzień.

  • ZAWODOWYSTREAM Z MAPĄ KARIER. Koryguję wady wzroku, czyli o pracy optometrysty.

    ZAWODOWYSTREAM Z MAPĄ KARIER.

     

    Koryguję wady wzroku, czyli o pracy optometrysty.

     

    Przejawiasz zainteresowanie branżą medyczną, ale niekoniecznie chcesz zostać lekarzem/lekarką?

    Lubisz przedmioty ścisłe i przyrodnicze oraz pracę z najnowszą aparaturą?

    Chcesz pomagać ludziom, którzy mają problemy ze wzrokiem?

    Liczysz na zatrudnienie w szybko rozwijającej się branży?

     

    W kolejnym zawodowym spotkaniu ósmoklasiści mogli usłyszeć o istotnych wymaganiach

    i umiejętnościach stawianym specjalistom od korekcji wad wzroku- optometrystom.

    Gościem wydarzenia był doświadczony optometrysta z firmy Vision Express, Ryszard Drożdż, który opowiedział o swojej pracy.

    Młodzież mogła dowiedzieć się m.in.:

    Czym różni się zawód optometrysty od okulisty czy optyka?

    Z jakimi narzędziami i technologiami pracuje na co dzień?

    Jakie kompetencje są kluczowe dla tego zawodu?

    Jakie są zalety pracy optometrysty?

    Jak zmienił się ten zawód na przestrzeni ostatnich lat i czy duże jest zapotrzebowanie na tych specjalistów?

    Jak wygląda ścieżka edukacyjna do zdobycia tego zawodu?

    Jak wyglądają zarobki optometrystów i gdzie pracują fachowcy z tej dziedziny wiedzy?

    Udział w webinarium pozwolił uczniom poznać kolejną ciekawą branżę , w której być może będą realizować się zawodowo .

    Dziękuję uczniom za udział w spotkaniu-Łucja Przerada

  • BohaterON - włącz historię!

    BohaterON - włącz historię!

    ,,Pamiętaj: nie wolno ci zwątpić w wolność, co przyjdzie, choćbyś padł.Pamiętaj, że na ciebie patrzy ogromny i zdumiony świat.I wiedz, że krokiem w nędznym bucie jak pomnik dziś w historię wrastasz.I wiedz, że w sercu twoim bije uparte serce tego miasta.( S.Marczak J.Oborski”)

    BohaterON to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie

    i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski

    XX wieku. Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji, która jest organizowana przez fundacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria. Na lekcji wos-u , na podstawie materiałów edukacyjnych udostępnionych przez organizatora i własnych zasobów interaktywnych ,zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego. Po zapoznaniu się z biogramami bohaterów na stronie projektu, ósmoklasiści przygotowali życzenia dla Powstańców Warszawskich w formie kartek tradycyjnych i elektronicznych. Podziękowania zostały zamieszczone na stronie internetowej-,, Dumni z Powstańców’’.

    W ten sposób upamiętniliśmy wydarzenia sprzed 78 lat, złożyliśmy hołd Powstańcom za ich poświęcenie i heroiczną walkę o wolność.

     Dziękuję uczniom za aktywny udział w kampanii BohaterON- Łucja Przerada

     

  • Dzień Misia

    Samorzad Uczniowski zorganizowal Dzien Misia uczniowie szkoly mogli spróbować miodu ,ktory jest jego przysmakiem

  • Skok w kałużę!- zajęcia plastyczne w klasie 1

    Skok w kałużę!- zajęcia plastyczne w klasie 1

    Przy pomocy słomki, wody, farby i płynu do mycia naczyń uczniowie tworzyli rozmaite kałuże. Następnie kolorowali kalosze i robili skok w kałużę…


  • ALEJA ŻYCZLIWOŚCI


         Podczas trwającego w naszej szkole "Tygodnia Życzliwości", na drzwiach sal lekcyjnych, powstała Szkolna Aleja Życzliwości z cytatami o uśmiechu
    i życzliwości.

  • Międzynarodowy Dzień Tolerancji w klasach I-III

    Warsztaty z okazji „Międzynarodowego Dnia Tolerancji” p. pedagog przeprowadziła także w klasach I-III. Najmłodsi uczniowie mieli do wykonania w tym czasie kilka zadań. Z prezentacji dowiedzieli się m.in. czym jest tolerancja oraz czym ludzie różnią się między sobą. Wysłuchali także bajki pt. „Jak biały słonik zawstydził małpy”, która w bardzo trafny sposób ukazała przejaw nietolerancji. Uczniowie na koniec odbijali na kartce paluszki i nawzajem porównywali swoje linie papilarne. Odbite ślady są symbolem ich niepowtarzalności

     

  • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

     21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Życzliwości”. Idea święta ma na celu przypomnienie, że warto być dla innych uprzejmym, dobrym i  pomocnym. A uśmiech przecież nic nie kosztuje. Uczniowie przyłączyli się do obchodów tego niezwykłego święta. Rano wszystkie dzieci pojawiły się w żółtych strojach lub z żółtymi elementami garderoby. W szkole było żółto i radośnie. Wolontariusze rozdawali uśmiechnięte buźki. Każdy miał możliwość zakupienia kolorowych galaretek oraz zrobienia sobie zdjęć w przygotowanej do tego celu fotobudce. Powstała również gazetka tematyczna zawierająca dekalog i zwroty życzliwości.

     

  • Klasa 1 świętowała Dzień Dyni.

    W sali zorganizowana została jesienna wystawa różnych gatunków dyni, tych zwyczajnych, olbrzymich, a także dekoracyjnych. Uczniowie przygotowali zdrowy deser – budyń z kaszy jaglanej i pieczonej dyni, który potem ozdobili bakaliami i suszonymi owocami. Dynie wykorzystane zostały również do zabawy motorycznej ćwiczącej dłonie i palce oraz precyzję ruchów.

  • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

    16 listopada przypada „Międzynarodowy Dzień Tolerancji”. Z tej okazji pedagog szkolny p. Paulina Sławińska-Dziegieć przeprowadziła z uczniami klas IV-VIII warsztaty, które miały na celu promowanie tolerancji jako istotnej wartości w życiu każdego człowieka. Uczniowie w czasie zajęć poznali definicje tolerancji, jej granice, przejawy nietolerancji oraz rozwiązali mini quiz, który miał sprawdzić czy są osobami tolerancyjnymi. Pamietajmy, że każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi.

  • "Trzymaj formę"

    W ramach programu,, Trzymaj formę,, uczniowie klasy IV wykonywali sałatkę owocową.

  • Święto Niepodległości w przedszkolu.

  • Dzień Dyni w oddziałach przedszkolnych.

    Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Wzięliśmy udział w licznych zabawach.
    Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

    Justyna Sztandera

  • „Dopalaczom mówimy stop - wybieramy zdrowie”

    W związku z udziałem szkoły w programie profilaktycznym „Dopalaczom mówimy stop - wybieramy zdrowie” koordynatorki projektu p. Paulina Grzesiak i p. Paulina Sławińska-Dziegieć przeprowadziły w klasach 6-8 zajęcia o w/w tematyce. Uczniowie dowiedzieli się co to są dopalacze, w jakiej postaci występują oraz jakie są skutki ich zażywania. Uczniowie obejrzeli także edukacyjny filmik, który w bardzo rzeczowy sposób zaznajomił ich z problemem zażywania dopalaczy. Zachęcamy uczniów do przeczytania informacyjnej gazetki na dużym korytarzu.

  • "Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!"

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bloku Dobryszyce uczcili 104 rocznicę odzyskania niepodległości.  

  • Szkolne audycje muzyczne

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bloku Dobryszyce
    Blok Dobryszyce
    ul. Kolejowa 24,
    97-505 Dobryszyce
  • 44 6826330

Galeria zdjęć