Kto wita wiosnę? Zabawa z ilustracjami. Przedszkolaki rozwiązują zagadki czytane przez nauczyciela, następnie odszukują odpowiednie zwierzę na plakacie i zdjęciu oraz łączą pasujący do niego podpis.
W tygodniu sportu, starszaki przekonali się, że gimnastyka oraz gry zespołowe mogą być wesołą zabawą.
Nowa galeria Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa została dodana do albumu fotograficznego
Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku, którego celem jest podniesienie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Symbolem solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa są kolorowe skarpetki i kolory czerwony oraz granatowy. Kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Dlatego w Dzień Kolorowej Skarpetki uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji zakładając skarpetki „nie do pary”.
Nowa galeria Zajęcia rozwijające kreatywność w klasie VI została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Lekcje z Temidą została dodana do albumu fotograficznego
,,Lekcje z Temidą” to nieodpłatny program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Organizatorem jest Fundacja Altum, przedsięwzięcie jest finansowane ze Środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Zajęcia zdalnie prowadziła Pani Małgorzata Hulak radca prawny. Podczas spotkania ósmoklasiści dowiedzieli się: Dlaczego ludzie stworzyli prawo? Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa? Jakie prawa ma konsument? Czym jest stalking? Jak reagować na prześladowanie w szkole? Jakie mogą być skutki prawne prześladowania rówieśników? Gdzie szukać przepisów prawa? Co zrobić, gdy kupiona przez Internet rzecz jednak nie jest tą wymarzoną? W trakcie spotkania młodzi ludzie mogli zadawać pytania, wyrazić swój punkt widzenia na przedstawione sytuacje. Na zakończenie warsztatów uczniowie rozwiązali quiz, który utrwalał omówioną tematykę z zakresu edukacji prawnej. Udział młodzieży w zajęciach umacniał szacunek do prawa, promował postawy proobywatelskie, a także służył kształtowaniu bezpiecznych zachowań w szkole. Dziękuję młodzieży za aktywny udział w zajęciach-Łucja Przerada
Nowa galeria Wiosna w klasie I została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Dzień Kobiet uczniów klas6-8 w stacji grawitacja została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Przygotowanie twarożku na zajęciach indywidualnych została dodana do albumu fotograficznego
W ramach realizacji tematyki „Co z czego otrzymujemy”, uczennica klasy VI, przygotowała na zajęciach twarożek na kanapki. Po obowiązkowych czynnościach higienicznych, założeniu fartuszka i mając do dyspozycji biały ser, szczypiorek, rzodkiewkę- przystąpiła do wykonania swojego twarożku, który następnie rozsmarowała na kromkach pełnoziarnistego chleba. Te niecodzienne zajęcia zakończyły się degustacją własnoręcznie przygotowanych, pysznych kanapek.
Nowa galeria Zajęcia indywidualne została dodana do albumu fotograficznego
Od dawna w różnych regionach Polski jest zwyczaj wykonywania Marzanny. Uczeń klasy 5 czekając na nadejście wiosny przygotował na indywidualnych zajęciach Zimową Pannę.
Nowa galeria Wycieczka klasy IV i V do Częstochowy została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 15.03.2022 klasy 4 i 5 udały się do Częstochowy. Uczniowie na miejscu odwiedzili Jasną Górę, obejrzeli w kinie film pt. „Skarb Mikołajka” oraz zjedli posiłek w jednej z ulubionych restauracji. Dużą atrakcją była sama podróż, która odbyła się pociągiem.
Nowa galeria Pierwsza wizyta w bibliotece została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Zajęcia rozwijające kreatywność została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria W HOŁDZIE BOHATEROM NIEZŁOMNYM została dodana do albumu fotograficznego
„Jest mi smutno, że muszę umierać. Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba”.(Danuta Siedzikówna ps.Inka). Od 2011 roku dnia 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, by uczcić pamięć wielkich bohaterów, którzy po II wojnie światowej walczyli z komunistami o Polskę wolną i demokratyczną . Uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w zajęciach online prowadzonych przez edukatora Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie. Na początku spotkania zostały przedstawione cele i najważniejsze zadania polskiego antykomunistycznego podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej. W dalszej części lekcji została przybliżona postać Danuty Siedzikówny ps.Inka. Ósmoklasiści usłyszeli o dzieciństwie ,,Inki’’ w perspektywie wojennego losu jej rodziców ,działalności konspiracyjnej w charakterze sanitariuszki i łączniczki. Młodzi ludzie w skupieniu wysłuchali okoliczności; aresztowania, skazania na podstawie spreparowanych dowodów i wykonania wyroku śmierci na niespełna osiemnastoletniej dziewczynie. Na podstawie zaprezentowanych materiałów uczniowie opowiadali o wartościach wyniesionych przez ,,Inkę’’ z rodzinnego domu i salezjańskiej szkoły. Określali cechy charakteru młodej sanitariuszki i wskazywali na te fakty w jej życiorysie, które świadczyły o jej dojrzałości. Ponadto mogą być źródłem inspiracji i wzorem dla młodego pokolenia. Zorganizowane przedsięwzięcie służyło kształtowaniu postaw patriotycznych i obywatelskich młodzieży. Dziękuję uczniom za zaangażowanie Łucja Przerada
Nowa galeria Jednostki miary w klasie 1 została dodana do albumu fotograficznego
W tym tygodniu tj. 07-11 marca dzieci z oddziału starszego poznały wystrój teatru, ludzi tam pracujących, dowiedziały się w jaki sposób powstają kukiełki, oglądały różne przedstawienia min teatrzyk kukiełkowy, marionetkowy, dzieliły się swoimi odczuciami, wraz z rodzicami wykonały kukiełki z wykorzystaniem różnych materiałów oraz same mogły pobawić się w teatr.
Przedszkolaki ćwiczyły zmysł dotyku. Były zabawy z kolorowym ryżem, chowanie skarbów w ryżu (pomponów, kamyczków, guzików) szukanie ich i segregowanie do pojemniczków.