14 lutego uczniowie klasy II wzięli udział w webinarium pt.: " Bezpieczne relacje w sieci". Na zajęciach dowiedzieli się: Co to znaczy być bezpiecznym w sieci? Jak bezpiecznie korzystać z internetu? W jaki sposób chronić się przed zagrożeniami w internecie. Wszyscy otrzymali kartę pracy, z zadaniem do wykonania w domu.
Dnia 14.02.2024r. pzredszkolaki z grupy młodszej wraz z kolegami i koleżankami z klasy II z chęcią wzięły udział w Projekcie "Podaj dalej dobro". Głownym zadaniem projektu było wyjście dzieci w Walentynki na spacer i rozdanie spotkanym osobom podczas spaceru: balon z sercem, ciasteczko, uśmiech oraz miłe słowo. Jak również hasło przewodnie projektu "Podaj dalej dobro".
Projekt miał na celu- rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci, rozwijanie empatii i uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi, integrowanie z środowiskiem lokalnym i społecznym oraz integracje rówieśniczą.
To był dzień niesamowitych wrażeń.
Kamila Janosik
Justyna Sztandera
Agnieszka Piotrowska
W Dzień Zakochanych w maluszkach odbył się wspaniały Bal Walentynkowy. Tego dnia było bardzo czerwono, a to za sprawą przedszkolaków ubranych w ten charakterystyczny dla Walentynek kolor, a także wystroju przedszkola, w którym dominowały czerwone serca i kolor czerwony.
Organizacja Balu Walentynkowego, oprócz wspólnej zabawy, miała na celu również kultywowanie tradycji walentynkowej, zachęcenia dzieci do okazywania uczuć swoim bliskim i kolegom.
Justyna Sztandera
Kamila Janosik
Muzyka wpływa na nasz nastrój , pobudza naszą wyobraźnię , wywołuje skojarzenia.
Czy zawsze musi być wyrażona w postaci starannie zanotowanych nut?
Otóż nie - dzisiaj malowaliśmy paluszkami oraz dłońmi do muzyki "Zima - Vivaldiego" - prowadziliśmy palce po farbach, stukaliśmy w stół dłońmi, malowaliśmy zimę, śnieżynki oraz inne dowolne pomysły.
To była świetna zabawa :)
Justyna Sztandera
Kamila Janosik
,,W czasie okupacji niemieckiej podjęta wówczas walka była podyktowana miłością do Polski, ale także do wartości obiektywnych, jaką jest wolność. Natomiast dziś, gdy Polska jest krajem wolnym, patriotyzm oznacza szacunek do języka ojczystego i kraju, w którym żyjemy, oznacza podtrzymywanie tradycji, dbanie o pamięć historyczną, ale także oznacza codzienną pracę i troskę
o najbliższych.’’(A.Dembiński).
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
w Białymstoku i kampanii BohaterON – włącz historię pt. „Ocal bombkę z Memmingen”. Tytułowa bombka to ozdoba choinkowa, która została wykonana w niemieckim stalagu przez 16-letniego wówczas Aureliusza i jego towarzyszy.
Uczniowie na lekcjach zostali zapoznali się z życiem i działalnością Aureliusza Zenona Dembińskiego, ps. „Zagłoba”, uczestnika Powstania Warszawskiego. Istotnym elementem zajęć było słuchowisko rozgrywające się w wigilię Bożego Narodzenia 1944 roku w obozie jenieckim Stalag VII B Memmingen, do którego Dembiński trafił po upadku powstania.
Na podstawie przygotowanych materiałów młodzież wymieniała najważniejsze fakty z życia Dembińskiego i opowiadała o emocjach towarzyszących bohaterom opowieści.
Finałem przedsięwzięcia było wykonanie przez uczniów papierowej bombki wzorowanej na tej, którą bohater słuchowiska wykonał w obozie jenieckim. Uczniowie podjęli się tego zadania, starając się odzwierciedlić nie tylko samą formę bombki, lecz także jej symbolikę
i historię związaną z tym wydarzeniem.
Życiorys Aureliusza Dembińskiego stanowi przejaw siły ludzkiego charakteru oraz zdolności do pokonywania trudności.
Dziękuję młodzieży za aktywny udział w akcji -Łucja Przerada.
Wszystkim babciom i dziadziusiom życzymy cudownych chwil🎉,
dużo zdrówka💕 i oczywiście zapraszamy do nas częściej 🤗.
Praca zespołowa to podstawa!!!
Justyna Sztandera
Pogoda za oknem prawdziwie zimowa.
I chociaż w przedszkolu jest cieplutko i przyjemnie - w ramach projektu "Zdrowe dzieci" postanowiliśmy zrobić prawdziwą, rozgrzewającą, zimową herbatkę.
Było wąchanie goździków, cynamonu, pomarańczy, cytryny, doprawianie do odpowiedniej słodkości herbaty miodem i sokiem malinowym.
Herbatka wyszła nam pyszna i z mocą witamin!!
Justyna Sztandera
Kamila Janosik
Klasa II rozpoczęła Nowy Rok od wyzwania czytelniczego📖 Celem było przeczytanie opowiadania lub książki, której akcja rozgrywa się zimą☃️🌨️ Na dzisiejszej lekcji dzieci prezentowały swoje książkowe wybory📖❄️, opowiadały najciekawsze fragmenty, czym zachęcały się nawzajem do wypożyczenia i samodzielnego przeczytania danej książki📚 Zbliżające się ferie zimowe to idealna okazja do odwiedzenia biblioteki i zabrania ze sobą ciekawej lektury🤗 Zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć, na których przedstawione są książkowe propozycję dzieci📚 A my już myślimy o kolejnym wyzwaniu czytelniczym🤭 Tym razem, na luty. Wyzwaniem będzie..."Przeczytam książkę napisaną przez polskiego autora".🇵🇱 Może któraś klasa chce się dołączyć? Zapraszamy - Klasa II z Panią Agnieszką Piotrowską😉
Wspomnień czar czyli długo wyczekiwany bal karnawałowy w naszej szkole, który odbył się 26 stycznia. W dniu tym na pięknie udekorowanej przez Panią Beatę Efenberg, Paulinę Grzesiak oraz Lidię Frydrychowską👍 sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postacie z bajek🎭👩🚀🦹♂️🧛♂️🥸. Na uczniów czekał smaczny poczęstunek uszykowany przez Radę Rodziców🍩🍿. Atrakcji nie brakowało przy wesołej muzyce🎶 można bylo zrobić sobie tatuaż, pomalować buźke czy też wykonać kolorowy warkocz. Połączone siły nauczycieli, rodziców i uczniów mogli zmierzyć się w różnorodnych konkurencjach typu przeciąganie liny czy też bitwa na śnieżki. 😍 Na uczniów za sprawą Pani Dyrektor Moniki Dawid czekały Vouchery zwalniające z pisania sprawdzianów ❗🤗 Bardzo dziękujemy za wspaniałą zabawę.
,,Chodź odnajdziemy razem ten skarb, chcemy lepiej poznać nasz kraj.
Zrobić może to każdy z nas. Włączyć historię już czas.’’
Ogólnopolski projekt ,,Bohateron’’ stanowi bardzo wartościową inicjatywę, której celem jest upamiętnienie Powstania Warszawskiego i utrwalenie pamięci o jego bohaterach.
Kampania ma na celu ukazanie naszej dumy z Powstańców oraz przedstawienie konkretnych działań służących zachowaniu pamięci o tym ważnym wydarzeniu w historii Polski XX wieku.
W trakcie przeprowadzonych zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z realiami życia
w okupowanej stolicy. Na bazie zachowanych materiałów archiwalnych uczniowie dokładnie analizowali losy młodych ludzi, którzy w trudnych czasach wykazali się heroizmem, poświęceniem i głębokim patriotyzmem w walce o wolną ojczyznę.
Akcja społeczno-edukacyjna,,Bohateron’’przyczynia się budowania więzi międzypokoleniowej i kształtowania postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia.
Dziękujemy młodzieży za aktywny udział w akcji. Specjalne podziękowania otrzymują:
Alicja Frydrychowska i Oliwia Ciupińska, które zdobyły dyplomy za bardzo dobre wykonanie dodatkowego zadania. Organizator przedsięwzięcia-Łucja Przerada.
Nawlekanie koralików na drucik kreatywny to zabawa, która jest świetnym treningiem małych rączek
i treningiem cierpliwości.
Justyna Sztandera
Nakrętki i kamyki w roli głównej- kreatywna zabawa na długie godziny.
Justyna Sztandera
Maluszki układają kolorowe patyczki na podstawie wzoru dzięki temu utrwalają kolory
i ćwiczą koncentrację uwagi.
Justyna Sztandera